Faq

Czy mogę zostać na miejscu przy wykonywanej usłudze ?

Profesjonalne strzyżenie psów polega na zbudowaniu odpowiedniej relacji pomiędzy groomerem, a psem . W czasie zabiegu pies musi być spokojny i nie może być rozpraszany zewnętrznymi bodźcami. Należy brać pod uwagę, że do zabiegu wykorzystujmy ostre nożyczki - pies widząc obok właściciela chce zejść ze stołu , jest niespokojny co może zwiększyć szansę na skaleczenie.

W naszym salonu dostępna jest oczywiście poczekalnia , w której możecie Państwo zaczekać - nasz personel na pewno zaproponuje Państwu pyszną kawę lub herbatę 🙂

Wyjątek stanowią psy starsze oraz szczeniaki podczas pierwszej wizyty.
 

Mam złe doświadczenia i boję się zostawić psa samego

Jesteśmy profesjonalistami i podchodzimy do swoich obowiązków z najwyższą starannością . Najlepiej świadczą o tym liczne pozytywne opinie naszych klientów . Dodatkowo w naszym salonie funkcjonuje monitoring , który rejestruje dźwięk i obraz w pracowni przez 24/7 . Obraz jest dodatkowo archiwizowany i mamy do niego dostęp przez 21 dni od dnia zapisu - nie mamy nic do ukrycia !

Ps. Należy dodać, że jeszcze nigdy nie było potrzeby zaglądać do archiwum 🙂

Czy mogę umyć psa w domu ?

Wykonujemy tylko pełne usługi z kąpielą.

Należy brać pod uwagę, że aby osiągnąć spodziewany efekt - piękną i równą fryzurę musimy uprzednio odpowiednio przygotować okrywę włosą do zabiegu. W naszym salonie wykorzystujemy profesjonalne szampony i dysponujemy kilkunastoma rodzajami w zależności od tego w jakiej kondycji jest włos , jakiego rodzaju i długości. Okrywa włosowa jest myta, odżywiana, a w przypadku kołtunów - używamy odpowiednich olejków , które następnie umożliwiają nam bezbolesne rozczesanie psa.
Następnie tak przygotowanego psa suszymy bardzo mocnymi dmuchawami i w czasie tej czynności prostujemy włos co umożliwia równe cięcie.

Dlaczego higiena uszu jest ważna ?

W czasie zabiegu usuwamy włosy z wewnętrznych części ucha . Ułatwia to w konsekwencji dotlenieniu tej części psa i zapobiega stanom zapalnym oraz grzybiczym.

Jak często kąpać psa ?

Psy ozdobne możemy spokojnie kąpać raz w tygodniu, niemniej w przypadku psów białych należy ograniczyć stosowanie szamponów wybielających - zbyt częste stosowania wysusza okrywę włosową.

Szczeniak w domu - kiedy zacząć pielęgnacje ?

W przypadku psów , które wymagają regularnej pielęgnacji kluczowe jest, aby przyzwyczajać je do zabiegów od wczesnych miesięcy życia . Spowoduje to , że w przyszłości psiak będzie wiedział co go czeka i w związku z tym będzie mniej się stresował w czasie pielęgnacji .

W naszym salonie stosujemy usługę - Pierwsza wizyta .  Polega ona na zapoznaniu pieska z dźwiękami maszynki , nożyczek , suszarki . Podcinamy okolice oczu , łapki oraz okolice pupy w celach higienicznych.  W czasie zabiegu piesek jest regularnie nagradzany  smakołykami . Trwa ona co do zasady 1h i w czasie wizyty obecny jest właściciel .

Psy szorstkowłose - trymować czy strzyc ?

Trymowanie jest to zabieg polegającym na ręcznym usunięciu starej okrywy włosowej ( oczywiście zabieg wykonuje się u psów z odpowiednią okrywą np szorstkowłose , westy itp ) . W salonie nie używamy trymerów lub innych ostrych narzędzi , które mogą uciąć włos i zniweczyć efekt .

Regularnie trymowanie umożliwia nam uzyskanie odpowiednich warstw i wówczas sierść nie leni się oraz chroni psa przed warunkami atmosferycznymi . Zabieg trymowania powinien być wykonywany co 8-10 tygodni . Rzadsze wizyty mogą spowodować przerost okrywy włosowej .

Strzyżenie włosa wymagającego trymowania powoduje zmianę struktury okrywy włosowej ( często nieodwracalnych). Włos szybciej moknie i bardzo obficie się leni .

 

Szczeniak - kiedy pierwsza wizyta ?

W naszym salonie stosujemy system wizyt Powitalnych dla szczeniąt , które mają za zadanie przyzwyczaić psiaka z odgłosami , dotykiem i zapachami - w konsekwencji spowodować, że pies będzie chętnie chodził do fryzjera i nie stresował się.

Na pierwszej wizycie piesek jest delikatnie podcinany w okolicach oczu  , pupa i łapki . Jest przyzwyczajany do dźwięku maszynki  oraz suszarki . Bardzo ważnym jest również system nagradzania - zawsze prosimy właścicieli o zabranie ze sobą smakołyków , abyśmy mogli nagradzać psiaka po każdej czynności !
Na podstawie wielu przyjętych szczeniąt możemy zdecydowanie potwierdzić - piesek już na kolejnej wizycie mniej się stresuje .

Na wizyty powitalne zapraszamy po ostatnich szczepieniach - tj od 3 miesiąca

Czy przyjmujecie duże psy ?

Niewątpliwie, aby móc przeprowadzić odpowiednią pielęgnację dużych ras ,salon musi być dobrze do tego przystosowany .

W Dog House - fryzjer dla psów dysponujemy 3 stołami groomerskimi , z czego dwa wyposażone są w podnośniki umożliwiające swobodne podniesienie nawet 100 kg w górę i dół . Dodatkowo posiadamy dużą wannę, w której z sukcesem kąpiemy  również te największe pieski .

 

Czym różni się pielęgnacja dużych ras u Was od pielęgnacji w domu ?

Każda rasa wymaga całkowicie odmiennej pielęgnacji oraz narzędzi . W salonie posiadamy ich sporo 🙂 przez co możemy wybrać te , które będą najbardziej efektywne. Jedną z najważniejszych czynności w czasie pielęgnacji dużych ras  jest wydmuchanie podszerstka od razu po kąpieli w czasie suszenia . Dysponujemy kilkoma bardzo mocnymi dmuchawami ( pobierają 2400W każda) przez co jesteśmy w stanie usunąć wszystko to co zalega pod sierścią 🙂

 

Chcę się umówić - ile czeka się na termin ?

Tak jak do dobrego  ludzkiego specjalisty ( np. okulisty czy stomatologa ) tak i do dobrego salonu groomerskiego należy umawiać się z wyprzedzeniem.  W Dog House - fryzjer dla psów termin oczekiwania wynosi ok 7 dni .

Cały czas dokładamy starań, aby umożliwić Państwu jak najszybsze przyjęcie - stąd decyzja o kolejnym , już 3 stanowisku . Niemniej , aby mieć możliwość wybrania dogodnych godzin prosimy o rezerwację z wyprzedzeniem .