+48 514 514 229     ul. Młyńska 12 , Kraków  |  ul. Beskidzka 22A  |  os. Bohaterów Września 76  |  ul. Konecznego 4 KURSY GROOMERSKIE

Wskazówki przed pierwszą wizytą

Tymi ćwiczeniami pomożesz swojemu pieskowi, aby w trakcie wizyty u fryzjera był zrelaksowany

1

Unieruchomienie:

Ćwiczenia zacznij od przytrzymania psa na krótką chwilę, tak aby nie uciekł. Za prawidło wykonane ćwiczenie nagrodź psa.

2

Stanie na stole:

Delikatnie postaw swojego psa na stole. Kiedy będzie spokojnie stał nagrodź go smakołykiem.

3

Wstawianie do wanny:

Delikatnie wstaw psa do wanny (pustej). W momencie spokojnego stania, nagrodź pupila np. smakołykiem

4

Czesanie:

Pamiętaj żeby czesać wszystkie miejsca również pachy, pachwiny, brzuszek, za uszami, pyszczek. Spokojne zachowanie nagradzamy smakołykami. Czas czesania wydłużamy stopniowo.

5

Suszenie:

Początkowo włącz suszarkę w dużej odległości i nagradzaj smakołykami spokojne zachowanie psa. Stopniowo zmniejszaj odległość suszarki od psa i pomalutku zaczynaj kierować suszarkę w stronę psa (najlepiej na tylną cześć ciała). Pamiętajmy, żeby podmuch nie był za gorący.

6

Łapki i uszy:

Delikatnie masuj, dotykaj, głaszcz i nagradzaj jak piesek jest grzeczny. Pamiętaj o dotykaniu opuszków i skóry pomiędzy palcami.

7

Oczy:

Delikatnie przytrzymaj główkę psa i przemyj jego oczy . Najpierw suchym wacikiem, a później nasączonym przegotowaną wodą.

8

Zęby:

Poćwicz zaglądanie psu do pyska, delikatnie rozchyl kufę, ale nie zasłaniaj psu oczu. Przytrzymaj psa w tej pozycji kilka sekund. Grzeczne i spokojne zachowanie – nagrodź.

9

Dotyk obcej osoby:

Przy każdej nadarzającej się okazji pozwalaj obcym osobom dotykać psa. Jeżeli przy głaskaniu pies będzie czuł się zrelaksowany pozwól tej osobie na wykonanie powyższych ćwiczeń. PAMIĘTAJ! Aby, był zachowany spokój i nagrody.Zobacz jak poprawnie umyć psa w domu


Higiena

Psy mieszkają z nami pod jednym dachem, coraz częściej mają wstęp do naszych sypialni i wszystkich innych domowych pomieszczeń z kuchnią i jadalnią włącznie.

Dlatego higiena i utrzymanie naszego czworonożnego przyjaciela w estetycznym i higienicznym dla nas stanie,bez nadmiernego dla niego stresu jest bardzo ważna.

Jakie zabiegi są potrzebne?

Wszystko zależy od tego jakiego mamy psa. Jaki jest rodzaj jego włosa (sierści), czy ma skłonności do alergii i w jakim środowisku żyje. Każdy rodzaj włosa wymaga innego typu zabiegów pielęgnacyjnych. Niektóre psy wymagają tylko czesania, inne trymowania, jeszcze inne strzyżenia. Zabiegi pielęgnacyjno – higieniczne nie tyczą się tylko psów rasowych, ale też niezbędne są dla psów mieszanych ras o konkretnym rodzaju włosa. Służą nie tylko eleganckiemu wyglądowi, ale i oczyszczeniu skóry z martwego włosa i odświeżeniu jej.