+48 514 514 229     ul. Młyńska 12 , Kraków  |  ul. Beskidzka 22A  |  os. Bohaterów Września 76  |  ul. Konecznego 4 KURSY GROOMERSKIE

TRYMOWANIE

Zabieg przeznaczony dla psów głownie szorstkowłosych . Trymowanie psa polega na ręcznym usunięciu starej okrywy włosowej i pozostawienie tylko młodego włosa. W celu uzyskania odpowiednich efektów trymowanie powinno odbywać się w odstępach co 8-10 tygodni. Pies po zabiegu nie leni się , a włos stanowi odpowiednią izolację przed warunkami atmosferycznymi.

Trymowanie psów ma wiele istotnych zalet – przede wszystkim nasz piesek niejako tracać na objętności zyskuje smukłą, piękną sywletkę, która pozbawiona jest martwej sierści. Bardzo ważny jest również aspekt higieniczny. Stara okrywa włosowa nie wypada sama (a jeśli już, to na pewno na nasz dywan lub kanapę!), co prowadzi do zahamowania wzrostu nowej sierści. Dodatkowo brak wentylacji może sprawić, iż piesek zacznie się drapać, a stąd już tylko krok do ranek i zadrapań. Dlatego regularne trymowanie psa pozwala na zachowanie jego skóry i sierści w dobrej kondycji.