+48 514 514 229     ul. Młyńska 12 , Kraków  |  ul. Beskidzka 22A  |  os. Bohaterów Września 76  |  ul. Konecznego 4 KURSY GROOMERSKIE

Oferta

Kąpiel i pielęgnacja sierści

Zabieg wykonywany z ogromną starannością. Przy kąpieli wykorzystujemy najwyższej jakości kosmyki np. firmy Dr. Lucy. Zabieg wykonywany jest w minimum 3 etapach kąpiel wstępna, zasadnicza pielęgnacja włosa, odżywienie i rewitalizacja. Po kąpieli piesek jest suszony na stole groomerskim przy pomocy specjalnych dmuchaw. Dobrze wypielęgnowany i naprostowany włos daje nam możliwość wykonania dokładnego strzyżenia. Dla Państwa oznacza to śliczny wygląd ukochanego pieska.

Strzyżenie psów

Zabieg wykonywany jedynie po wcześniejszej kąpieli i pielęgnacji sierści w salonie. Strzyżenie odbywa się w spokojnej atmosferze. Świadome zachowanie, gesty i ułożenie ciała groomera jest w stanie uspokoić pieska, a co za tym idzie cały zbieg jest wykonany w sposób profesjonalny i bezstresowy. Usługa jest wykonywana przy pomocy ostrych narzędzi, aby mogły one dokładnie uciąć włos (bez naruszenia jego struktury). Strzyżenie w salonie odbywa się przy pełnym zabezpieczeniu pieska specjalnymi smyczami groomerskimi. Dla nas bezpieczeństwo i komfort Twojego pieska są najważniejsze.

Staranne rozczesywanie sierści

Po uprzedniej kąpieli i odżywieniu okrywy włosowej włos jest dokładnie rozczesywany. Początkowo sierść jest rozczesywana odpowiednimi szczotkami następnie grzebieniem aby mieć pewność, że włos pieska nie posiada żadnych kołtunów. Po rozczesaniu sierści przystępujemy do strzyżenia.

Trymowanie

Zabieg przeznaczony dla psów głownie szorstkowłosych . Polega na ręcznym usunięciu starej okrywy włosowej i pozostawienie tylko młodego włosa. W celu uzyskania odpowiednich efektów trymowanie powinno odbywać się w odstępach co 8-10 tygodni. Pies po zabiegu nie leni się , a włos stanowi odpowiednią izolację przed warunkami atmosferycznymi.

wyczesywanie

W budowie

Pielęgnacja okolic oczu

Higiena okolic oczu rozpoczyna się na etapie kąpieli. Za pomocą odpowiednich środków myjemy okolice oczu. Po wykonaniu kąpieli, rozczesywania i suszenia pieska w trakcie etapu strzyżenia wycinany problematyczne okolice z niepotrzepanych drobnych włosów. Przycinanie włosków jest bardzo ostrożne i nie przesadne, usuwamy tyle włosków ile w sytuacji danego pieska potrzeba.

Czyszczenie uszu

Jeden z najważniejszych zabiegów higienicznych lecz niestety jest on często bagatelizowany przez groomerów.
Higiena uszu daje Twojemu pieskowi odpowiednią cyrkulacje i dotlenienie uszu. Niezbędnym jest ( u pewnych ras) usuwanie niepotrzebnego owłosienia w małżowinie. Po oczyszczeniu wnętrza ucha z włosków przechodzimy do bezpiecznego i dokładnego czyszczenia ucha przeznaczonymi do tego zabiegu preparatami.

Obcinanie pazurow

Ostatni etap pełnej pielęgnacji pieska w salonie Dog House. Pazurki są starannie obcinane na bezpieczną długość. Każdemu pieskowi pazurki rosną w indywidualnym tempie. Zawsze weryfikujemy czy zachodzi potrzeba ich skrócenia. Sprawdzamy wszystkie pazury u pieska włącznie z bocznymi i wilczymi ( jeżeli występują).

Usługa express

Usługa została wprowadzona , aby umożliwić klientom zrealizowanie usługi w godzinach wieczornych , po godzinach pracy salonu – stawka za wizytę zostaje zwiększona o 100% .